Od paru dni używam Eclipse'a Galileo. Po zainstalowaniu nowego środowiska lokalne repozytorium Mavena nie było widoczne przez Eclipse, dlatego należało ustawić zmienną środowiskową M2_REPO, która będzie wskazywała na fizyczną lokalizację ...

Click here to read this mailing online.

Your email updates, powered by FeedBlitz

 
Here is a sample subscription for you. Click here to start your FREE subscription


"syllepsa blog" - 5 new articles

  1. M2_REPO
  2. Tomcat, Maven i problem z aktualizacją CSS
  3. Żart branżowy
  4. ICEfaces i iframe
  5. Filtry, nulle i godziny przed komputerem
  6. More Recent Articles

M2_REPO

Od paru dni używam Eclipse'a Galileo. Po zainstalowaniu nowego środowiska lokalne repozytorium Mavena nie było widoczne przez Eclipse, dlatego należało ustawić zmienną środowiskową M2_REPO, która będzie wskazywała na fizyczną lokalizację repozytorium. W tym celu postanowiłem zmodyfikować plik .bashrc i dodać w nim M2_REPO, aby nie mieć problemów przy instalowaniu nowej wersji IDE. Zrobiłem restart Ubuntu (który okazało się, że nie był konieczny) i uruchomiłem ponownie Eclipse'a. Niestety IDE wciąż nie widziało bibliotek wskazanych w pom.xml czyli wynikało z tego, że zmienna M2_REPO nie jest widoczna. Trochę się zdziwiłem wykonałem w terminalu komendę printenv, która jawnie wskazywała, że zmienna została utworzona. Nie chciałem już więcej się zastanawiać i stworzyłem zmienną M2_REPO pod Eclipse. Wszystko zaczęło działać poprawnie. Nie mam jednak pojęcia dlaczego Eclipse zignorował zmienną z .bashrc? Czyżby plik ten był wyłącznie uruchamiany kiedy odpalam konsolę? To też nie ma dla mnie sensu, bo Eclipse uruchamiam ręcznie z terminala.
    

Tomcat, Maven i problem z aktualizacją CSS

Ostatnio zdarzało mi się popełniać krótsze posty. Mam nadzieję, że w niedługim czasie ulegnie to zmianie. Póki co za oknem pada deszcz i trzaskają pioruny. Mam nadzieję, że po tym pogodowym katharsis powietrze będzie rześkie.
No ale wróćmy do tematu... Moją ostatnią aplikację webową deployuję pod Tomcata za pomocą Mavena i ogólnie sobie to chwalę, gdyby jeszcze nie fakt, że deployment w Javie trochę trwa. Przy mojej aplikacji i na moim sprzęcie średnio trwa to około minutę. Zauważyłem też dziwną rzecz. Dwukrotnie zdarzyło mi się, że po redeploymencie (mvn clean tomcat:redeploy) zminay w CSS nie były aktualizowane. Można to było łatwo sprawdzić za pomocą Firebuga i sprawdzenie treści pliku css. Wszelkie próby restartu kontenera servletów nie pomagały. Wiedziałem, że od strony aplikacji wszystko wygląda ok, ale problem wciąż pozostawał. Metodą prób i błędów udało mi się znaleźć pewne rozwiązanie, a wygląda ono następująco:

1. Uruchom Tomcata
2. Undeployuj aplikację: mvn tomcat:undeploy
3. Zamknij Tomcata
4. Uruchom ponownie Tomcata
5. Ponownie zdeployuj aplikację mvn clean tomcat:deploy

Teraz powinno wszystko poprawnie działać. Nie wiem czy wina leży tu po stronie Tomcata czy może plugin dla Mavena ma jakiś błąd. W każdym razie ta sekwencja czynności powoduje, że wszystko znowu poprawnie działa.

To na dzisiaj byłoby tyle. Czeka mnie jeszcze wieczorem podróż do Chojnic. Czas odwiedzić rodzinne strony. Bywajcie ;)
    

Żart branżowy

Nie mogłem się powstrzymać: PATRZEĆ TUTAJ!
    

ICEfaces i iframe

W celu użycia komponentu iframe wraz z ICEfaces należy w pliku konfiguracyjnym web.xml ustawić właściwość com.icesoft.faces.concurrentDOMViews wartością true.
    

Filtry, nulle i godziny przed komputerem

I żeby nie było niedomówień (tzn., żebym już nie zapomniał). Filtr jest zawsze wywoływany przed Faces Servletem. Dlatego próba wywołania z filtra metody FacesContext.getCurrentInstance(); zwróci nulla.
    

More Recent Articles


You Might Like

Click here to safely unsubscribe from "syllepsa blog."
Click here to view mailing archives, here to change your preferences, or here to subscribePrivacy